Szkolenie z blefaroplastyki powiek dolnych pozwala kursantom na praktyczne nabycie i doskonalenie umiejętności wykonania liftingu powiek dolnych. Podczas kursu uczestnicy zdobywają bezcenne doświadczenie, które w sposób bezpośredni przekłada się na umiejętność wykonywania chirurgicznej procedury medycznej. Plastyka powiek górnych i dolnych to zabiegi mało inwazyjne, które cieszą się rosnącą popularnością. W związku z tym również coraz liczniejsze grono lekarzy poszukuje kursów doszkalających w tym temacie. Pragną oni bowiem poszerzyć zakres swojej działalności o podstawowe zabiegi medycyny estetycznej.
Doświadczony lekarz, który prowadzi szkolenie w formie wykładu, a następnie warsztatu praktycznego, odpowiada na wszelkie pytania i rozwiewa wątpliwości kursantów. Szkolenie z blefaroplastyki powiek dolnych składa się bowiem z części teoretycznej i praktycznej. Wyposażamy uczestników w specjalistyczne umiejętności z dziedziny medycyny estetycznej, przedstawiamy innowacyjne techniki zabiegowe wykorzystywane na całym świecie, zapewniamy opiekę instruktora podczas całego kursu.
Kurs blefaroplastyka powiek dolnych – na czym polega?
Podczas kursu z blefaroplastyki stawiamy na praktykę. W części warsztatowej pokazujemy, w jaki sposób przeprowadzić kompleksową plastykę powiek dolnych z zastosowaniem nowoczesnych technik i narzędzi. Kurs ma charakter innowacyjny, skierowany jest wyłącznie do lekarzy posiadających aktualne prawo wykonywania zawodu. Zwykle szkolenie z blefarosplastyki powiek dolnych dedykowane jest chirurgom i okulistom. To jedno z podstawowych szkoleń z zakresu medycyny estetycznej.
W naszym Medycznym Ośrodku Szkoleniowym oferujemy również kursy i szkolenia ogólne: Podstawy medycyny estetycznej, Medycyna estetyczna – poziom zaawansowany, Pierwsza pomoc i powikłania w medycynie estetycznej, Prowadzenie dokumentacji medycznej, Ultrasonografia w medycynie estetycznej. Specjaliści uczestniczą również w szkoleniach dotyczących sposobu bezpiecznego przeprowadzania poszczególnych zabiegów, m.in. powiększanie i modelowanie ust, lifting, liposukcja i lipotransfer, laseroterapia, labioplastyka, lip lift, korekta odstających uszu. Każde szkolenie można zarezerwować w kalendarzu szkoleń dostępnym na naszej stronie internetowej.
Teoria i praktyka – szkolenie plastyka powiek dolnych (blefaroplastyka)
Szkolenie z blefaroplastyki powiek dolnych rozpoczyna krótki wstęp teoretyczny do zagadnień z zakresu blefaroplastyki i ogólnej medycyny estetycznej. Wykładowca w skrócie przypomina kursantom anatomię twarzy, zwłaszcza budowę anatomiczną powiek i oka. Przedstawia wpływ struktur przyległych (głównie mięśni) na fizjologiczną czynność i wygląd powiek. Zwraca też uwagę na teoretyczne podstawy bezpiecznego przeprowadzenia blefaroplastyki powiek dolnych. Opisuje ponadto podstawowe techniki operacyjne z zakresu chirurgii estetycznej w obrębie powiek.
Uczestnicy szkolenia z blefaroplastyki powiek dolnych zapoznają się z możliwymi powikłaniami i zagrożeniami wynikającymi z przebiegiem zabiegów chirurgicznych w okolicy oka. Przeprowadzają właściwą kwalifikację do zabiegu. Podczas kursu dowiadują się również, w jaki sposób przygotować gabinet do rozpoczęcia procedury medycznej – które instrumentarium jest warte uwagi specjalisty oraz jak zadbać o odpowiednie warunki pracy.
Po krótkim wstępie teoretycznym wykładowca zaprasza uczestników do samodzielnego wykonywania zabiegu blefaroplastyki powiek dolnych lub do czynnej asysty. Każdorazowo poprzedza je kwalifikacja medyczna modeli i modelek. Część praktyczną rozpoczyna zabieg pokazowy wykonywany przez doświadczonego lekarza. Następnie kursanci mogą wykonać zabieg chirurgii powiek, by nabyć umiejętności konieczne do poszerzenia zakresu swoich usług w gabinecie lekarskim. Praktyczny kurs blefaroplastyki kończy się dla kursantów uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego ich kwalifikacje i wysoki poziom wiedzy.
Ile trwa szkolenie z blefaroplastyki powiek dolnych?
Obie części szkolenia z blefaroplastyki odbywają się z udziałem trenera szkoleniowego z omówieniem poszczególnych procedur zabiegów operacyjnych. Zwykle kurs ten trwa od 6 do 8 godzin. Czas kursu zależy przede wszystkim od indywidualnej specyfiki grupy szkoleniowej, ich kompetencji oraz potrzeb. Zakres tematyczny szkolenia jest stosunkowo szeroki, przez co uznawany jest on za intensywny i jednocześnie kompleksowy.
Program
- Przypomnienie anatomii twarzy.
- Powikłania i niebezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegów chirurgicznych w okolicy oka.
- Właściwa kwalifikacja do zabiegu blefaroplastyka.
- Przygotowanie gabinetu do zabiegów blefaroplastyki – instrumentarium oraz warunki pracy.
- Część praktyczna – samodzielne wykonywanie zabiegów