Liposukcja i lipotransfer to zabiegi, które coraz częściej dostępne i wykonywane są w gabinetach chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej. By poznać techniki przeszczepu tłuszczu i móc bezpiecznie stosować je w ramach własnej praktyki, lekarze powinni ukończyć szkolenie z lipotransferu. Podczas części teoretycznej poznają podstawową nomenklaturę związaną z opisywaną procedurą, by móc następnie wykonać zabieg samodzielnie, pod kontrolą i ze wsparciem doświadczonych szkoleniowców. Nasi wykładowcy dokładają wszelkich starań, by część praktyczna spotkania szkoleniowego była odpowiednio rozbudowana. Jej przebieg uatrakcyjnia obecność modelek i modeli o różnorodnych potrzebach i wskazaniach do wykonania transferu.
Dlaczego szkolenie z lipotransferu w obrębie twarzy pacjenta jest dla lekarzy atrakcyjne? Po jego ukończeniu otrzymują oni certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności i kwalifikacje. Dzięki niemu mogą wykonywać wymieniony zabieg i zwiększyć grono własnych pacjentów. Zaufanie lekarza zdobywają wówczas te osoby, które pragną poprawić kondycję skóry twarzy. Są one zainteresowane przede wszystkim wypełnianiem ubytków tkanki w okolicach twarzy i szyi. Metoda ta umożliwia również korekcję twarzy po wypadkach lub zabiegach chirurgicznych. Tłuszcz jest naturalnym wypełniaczem, a jego wszczepienie nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej i odrzucenia przeszczepu. Lipotransfer (lipofilling) stanowi alternatywę dla zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego do modelowania twarzy. Gwarantuje długotrwały i naturalny charakter zmian estetycznych w okolicy twarzy.
Szkolenie z lipotransferu w obrębie twarzy – zagadnienia teoretyczne i ramowy program szkolenia
Szkolenie z medycyny estetycznej w zakresie lipotransferu organizowane w Medycznym Ośrodku Szkoleniowym METODOS podzieliliśmy na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną. Kompletne szkolenie z lipotransferu i liposukcji w obrębie twarzy trwa 6-8 godzin. To kurs dla lekarzy, który rozpoczyna się od zapoznania ich z ogólnymi zasadami prowadzenia liposukcji i transferu pobranej tkanki tłuszczowej. W trakcie szkolenia w pierwszej kolejności przypominamy podstawowe informacje z zakresu anatomii twarzy i szyi. Zapoznajemy także uczestników z nomenklaturą i dokumentacją. Ponadto, niezwykle istotne są aspekty fizjologiczne wykonywanych zabiegów, porównanie różnorodnych technik liposukcji i lipotransferu. Szkolenie to również prewencja powikłań i kontrola efektów zabiegu.
Kurs lipotransferu (lipoliftingu) to kompleksowe szkolenie, w którego planie ramowym ujęto wiele zagadnień teoretycznych i rozbudowaną część praktyczną. Przed rozpoczęciem samodzielnych zabiegów lekarze wyposażeni są w holistyczną wiedzę m.in. na temat przygotowania pacjenta do zabiegu.
Szkolenie z lipotransferu a główne wskazania zabiegowe i opieka nad pacjentem – informacje ogólne
Rewitalizacja tkanek, odmłodzenie i poprawa kondycji skóry, redukcja blizn zanikowych, modelowanie twarzy – to tylko niektóre z celów, jakie stawia przed sobą zabieg liposukcji połączony z lipotransferem. Lekarz kończący szkolenie z lipotransferu zyskuje wiedzę dotyczącą sposobu wykonania autologicznego przeszczepu tłuszczu z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi. Doświadczeni wykładowcy przedstawiają wskazania i przeciwwskazania do przeszczepu tłuszczu z wykorzystaniem komórek autologicznych. Szczególną uwagę podczas szkolenia z przeszczepu tłuszczu przykłada się do opieki lekarza medycyny estetycznej nad pacjentem i dbałości o jego bezpieczeństwo. Poruszamy kwestie związane z brakiem zadowolenia pacjenta z jego sylwetki i wyglądu twarzy. Zwracamy uwagę również na konieczność zachowania dyskrecji i zapewnienia komfortu.
Kurs „Lipotransfer – Twarz” w swojej części praktycznej (warsztatowej) rozpoczyna samodzielna kwalifikacja do zabiegu dokonywana przez kursantów. Do ich dyspozycji pozostają modele i modelki. Istnieją u nich określone wskazania, a może nawet i ewentualne przeciwwskazania do wykonania opisywanej procedury. Zadaniem kursantów jest zatem przeprowadzenie kompleksowej i bezpiecznej konsultacji. Kończy się ona pozytywną lub negatywną decyzją dotyczącą rozpoczęcia zabiegu liposukcji i lipotransferu. Kursant podejmuje ją przede wszystkim na podstawie charakteru informacji uzyskiwanych od pacjenta. W tym celu poznaje on zasady przeprowadzania wywiadu medycznego w medycynie estetycznej oraz sposoby przygotowania pacjentów do lipotransferu tkanki tłuszczowej.
Przeszczep komórek tłuszczowych – praktyczne szkolenie z lipotransferu strzykawkowego twarzy
Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu wykładowca przedstawia uczestnikom szkolenia protokół zabiegowy. Działania poprzedza ponadto znieczuleniem miejscowym pacjenta. Porównuje i wykonuje w sposób pokazowy różnorodne techniki redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej oraz spłycania zmarszczek i modelowania wybranych okolic twarzy.
Celem szkolenia z lipotransferu i liposukcji jest przede wszystkim wyposażenie uczestników w praktyczne umiejętności umożliwiające bezpieczne i efektywne przeprowadzenie zabiegu w warunkach gabinetowych. Od razu po ukończeniu kursu lekarze zyskują możliwość włączenia do oferty własnej działalności zabiegu z zakresu medycyny estetycznej.
Część praktyczna szkolenia z przeszczepu tłuszczu w okolice twarzy
Szkolenie z lipotransferu i liposukcji ma charakter praktyczny. Podczas kursu uczestnik wykonuje zatem samodzielnie takie protokoły zabiegowe jak m.in.:
- liposukcja podwójnego podbródka;
- spłycanie zmarszczek i bruzd;
- niwelowanie wiotkości skóry;
- wyrównanie asymetrii twarzy;
- wolumetria twarzy przy niedoborze tkanki tłuszczowej;
- ograniczenie widoczności blizn potrądzikowych i pourazowych.
Przeszczep tkanki tłuszczowej umożliwia uzyskanie efektu wypełnienia oraz odżywienia i rewitalizacji tkanek. Zajęcia praktyczne prowadzone przez lekarzy medycyny estetycznej wzbogacone są informacjami dodatkowymi, wynikającymi zwykle z przebiegu szkolenia i indywidualnych potrzeb grupy uczestników.
Jak się zgłosić na szkolenia z zakresu medycyny estetycznej w METODOS?
Zabiegi medycyny estetycznej są coraz częściej wykonywane w gabinetach chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej – nic więc dziwnego, że szkolenia z tej dziedziny cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Na szkolenia organizowane przez METODOS można zgłosić się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego i kalendarza szkoleń. Wystarczy zarezerwować odpowiedni termin w kalendarzu szkoleń dostępnym na naszej stronie internetowej i wpisać własne dane.
Nie tylko lipotransfer i komórki macierzyste – inne szkolenia do wyboru w Medycznym Ośrodku Szkoleniowym METODOS
Kompetencje z zakresu medycyny estetycznej lekarze zdobywają przede wszystkim podczas dwóch elementarnych kursów: Podstaw medycyny estetycznej i Medycyny estetycznej na poziomie zaawansowanym. Sposoby modelowania sylwetki i twarzy przedstawiają im wykładowcy również podczas szkoleń z zabiegów liftingujących nićmi PDO, blefaroplastyki, lip liftu, a nawet korekty odstających uszu. Co więcej, oferujemy szkolenia z podstaw ginekologii estetycznej, urologii estetycznej, a także sposobu prowadzenia dokumentacji medycznej. Zachęcamy także do zapoznania się z naszym szkoleniem z liposukcji i lipotransferu w obrębie ciała.
Szkolenie – lipotransfer – modelowanie twarzy – ile kosztuje szkolenie z liposukcji?
Koszt szkolenia obejmuje pełną opiekę profesjonalistów podczas trwania kursu, ich mentoring i wsparcie zwłaszcza podczas części praktycznej szkolenia. Kursant nie musi samodzielnie wyposażać się w narzędzia, środki medyczne i środki ochrony osobistej niezbędne do bezpiecznego wykonania zabiegu liposukcji i lipotransferu. Oferujemy wszystkie niezbędne produkty, preparaty i innowacyjny sprzęt dostępny w miejscu przeprowadzania szkolenia.
Program
- Omówienie podstaw anatomii.
- Wskazania oraz przeciwskazania do zabiegu.
- Możliwości produktowe dostępne na rynku.
- Omówienie przebiegu zabiegu.
- Omówienie możliwych obszarów pobrania tkanki tłuszczowej.
- Omówienie możliwych obszarów transferu tkanki tłuszczowej (microFAT, nanoFAT).
- Omówienie okresu rekonwalescencji pacjenta.
- Analiza modelek pod kątem anatomicznym.
- Przygotowanie modelek do zabiegu ( dokładne omówienie przebiegu oraz okresu rekonwalescencji).
- Przygotowanie materiałów medycznych (stolik zabiegowy).
- Przygotowanie pola zabiegowego.
- Nauka techniki pobrania tkanki tłuszczowej.
- Część praktyczna pracy z tkanką tłuszczową (wstępna segmentacja, wirowanie, przygotowanie do wszczepienia).
- Implantacja przygotowanej tkanki tłuszczowej w wybrane okolice.
- Pozabiegowe zaopatrzenie medyczne.