Biostymulatory tkankowe są naturalnymi substancjami, które stymulują procesy regeneracyjne zachodzące w ludzkim organizmie. Stosowane są głównie w celu poprawy kondycji skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Ich celem jest pobudzenie w skórze wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Pacjenci doceniają prostotę zabiegów z użyciem biostymulatorów tkankowych i ich bezpieczeństwo. By móc wykonywać tę procedurę medyczną, lekarz powinien ukończyć specjalistyczne szkolenie z zastosowania biostymulatorów tkankowych.
Wykładowcy METODOS dbają o rzetelność i wysoką wartość merytoryczną oferowanych kursów. Szkolenie z zastosowania biostymulatorów tkankowych składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Dzięki temu podziałowi uczestnik szkolenia wzbogaca nie tylko swoją wiedzę teoretyczną, którą może również usystematyzować, ale też poszerza zakres swoich umiejętności praktycznych. Po ukończeniu kursu zyskuje bowiem branżową wiedzę z medycyny estetycznej.
Szkolenie z zastosowania biostymulatorów tkankowych – kto stosuje zabiegi z biostymulatorami?
Szkolenie z zastosowania biostymulatorów tkankowych może ukończyć jedynie lekarz. Wykładowca weryfikuje możliwość uczestnictwa naszego klienta w szkoleniu za pośrednictwem Centralnego Rejestru Lekarzy. Stosowanie biostymulatorów tkankowych jest możliwe wyłącznie przez specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. Konieczna jest tu nie tylko znajomość ludzkiej anatomii, ale również technik pracy i wskazań do stosowania stymulatorów tkankowych. Szkolenie przeznaczone jest zatem do wybranego grona specjalistów i kończy się uzyskaniem certyfikatu w języku polskim.
Szkolenia METODOS dla lekarzy to kursy z szerokiego zakresu zagadnień medycyny estetycznej. Popularnością cieszy się szkolenie Podstawy medycyny estetycznej oraz Medycyna estetyczna – poziom zaawansowany. Oferujemy również szkolenia m.in. z modelowania i powiększania ust, zabiegów liftingujących, liposukcji, laseroterapii, blefaroplastyki czy chirurgicznego powiększania ust,
Szkolenie z zastosowania biostymulatorów tkankowych – zagadnienia teoretyczne i informacje ogólne
Zakres wiadomości teoretycznych przekazywanych uczestnikom podczas szkolenia z biostymulatorów nie jest zbyt szeroki. Ponieważ kursanci to wykwalifikowani lekarze, posiadają oni już ugruntowaną wiedzę w wielu zakresach. Szkoleniowiec przypomina zatem anatomię twarzy człowieka, przedstawia wskazania do zastosowania stymulatorów i przeciwwskazania do wykonania zabiegu oraz możliwe powikłania i sposoby, w jakie można sobie z nimi radzić. Po krótkiej części teoretycznej szkolenie z zastosowania biostymulatorów tkankowych przekształca się w warsztat praktyczny.
Szkolenie biostymulatory tkankowe – część praktyczna i estetyczne zabiegi wykonywane przez kursantów
Podczas szkolenia z użyciem biostymulatorów uczestnicy poznają uwarunkowania anatomiczne ubytków tkankowych oraz wskazania do zastosowania stymulacji. Pod okiem specjalistów przeprowadzają kwalifikację pacjentów do zabiegu i dokonują omówienia metod i technik zabiegowych. Dobierają również indywidualnie do potrzeb każdego modela składniki preparatu. Starannie wyselekcjonowane mają za zadanie stymulować procesy regeneracyjne, przywracając jędrność struktury skóry. Dzięki stymulacji komórek skóry do regeneracji biostymulatory działają przeciwstarzeniowo, co docenia zarówno szerokie grono pacjentów, jak i wykwalifikowanych lekarzy.
Szkolenie z zastosowania biostymulatorów tkankowych polega na omówieniu anatomicznych warunków modelek i modeli oraz pracy z pacjentem. Podejmuje się ją jednak dopiero po indywidualnym doborze produktu i jego przygotowaniu do użycia. Zastosowanie dobranych zabiegów przebiega ze wsparciem specjalistów, którzy czuwają nad prawidłowym stosowaniem wybranych technik.
Ile trwa kurs? – biostymulatory tkankowe
Szkolenie z zastosowania biostymulatorów tkankowych trwa zwykle od 6 do 8 godzin. To czas, który uczestnicy szkolenia wraz z wykładowcą przeznaczają na dogłębną analizę indywidualnych przypadków modeli i modelek. Przypomnienie wiedzy teoretycznej z zakresu dermatologii, kosmetologii i szeroko pojętej medycyny stanowi jedynie 25% czasu całego szkolenia. Znaczną jego część zajmują zatem zabiegi wykonywane przez kursantów pod okiem i ze wsparciem wykładowcy. Ponieważ jest on doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej, wskazuje, na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę jeszcze przed zabiegiem oraz czego dopilnować tuż po nim. Dzięki poświęceniu każdemu kursantowi należytej uwagi cieszymy się opinią rzetelnych nauczycieli w dziedzinie medycyny estetycznej.
Program
1. Część teoretyczna ( 1/3 czasu szkolenia)
- Anatomia twarzy.
- Wskazania i przeciwskazania.
- Możliwe powikłania, jak sobie z nimi radzić.
2. Części praktyczna
- Omówienie modelek pod kątem anatomicznym.
- Dobór produktu.
- Przygotowanie produktu do pracy.
- Praca z pacjentem, zastosowanie dobranych zabiegów.