Szkolenie z wolumetrii twarzy i zastosowania technik łączonych w medycynie estetycznej skierowane jest dla lekarzy specjalistów, którzy pragną poszerzyć ofertę własnej działalności medycznej. Najczęściej właśnie z użyciem wypełniaczy rozpoczynają oni swoją drogę zawodową w kierunku estetyki i kosmetycznej poprawy wyglądu pacjentów, a nawet chirurgii plastycznej. Podczas szkolenia prezentujemy techniki zastosowania kaniuli i igły z kwasem hialuronowym oraz nici liftingujących PDO w zabiegach wolumetrii twarzy.
Zakres szkolenia obejmuje przede wszystkim zaawansowane techniki modelowania konturu i owalu twarzy, wraz z przywracaniem objętości skóry w okolicach skroni. Szkolenie z wolumetrii twarzy to skuteczność i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Kurs składa się bowiem z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Podczas nich poruszamy zagadnienia związane z wypełniaczami i liftingiem za pomocą nici. Praktykowane przez każdego uczestnika szkolenia podczas części warsztatowej okolice zabiegowe zależą głównie od wskazań występujących u modeli i modelek obecnych podczas certyfikowanego kursu.
Dla kogo dedykowane jest szkolenie? Wolumetria twarzy z wykorzystaniem nowoczesnych technik i metod
Omówienie zaawansowanych metod i technik wypełniania tkanek twarzy w celu jej konturowania i modelowania wymaga od uczestników odpowiedniej wiedzy specjalistycznej. Z tego względu szkolenie z wolumetrii twarzy dedykujemy specjalistom, lekarzom aktywnym zawodowo. By móc zgłosić się na szkolenie METODOS Medycznego Ośrodka Szkoleniowego, należy posiadać aktualne prawo wykonywania zawodu. Kursant po szkoleniu otrzymuje stosowny certyfikat, poświadczający nabytą wiedzę i umiejętności z zakresu medycyny estetycznej.
Szkolenie z wolumetrii twarzy – agenda części teoretycznej
Szkolenie z wolumetrii twarzy w części teoretycznej obejmuje przypomnienie podstawowych zagadnień z zakresu anatomii twarzy i zapoznanie kursantów z nomenklaturą. Lekarze poznają istotę zachowania proporcji w modelowaniu twarzy. Szkoleniowcy omawiają punkty cefalometryczne, zagrożenia wynikające z pracy w danych obszarach ciała i możliwe powikłania oraz sposoby ich zapobiegania. Wykładowcy przedstawiają również produkty wolumetryczne dostępne na rynku – m.in. Allergan, Vivacy, Croma, Galderma, Teoxane, Neuvia. Omawiają procedury zabiegowe i techniki posługiwania się kaniulą, igłami, nićmi Newu, Croma, Aptos. Konieczne jest także przedstawienie wskazań oraz przeciwwskazań do stosowania danych procedur medycznych, a także ich różnicowanie względem uzyskiwanych efektów.
Praktyczny kurs wolumetria twarzy – szkolenie z kwasu hialuronowego i nici liftingujących PDO
Szkolenie z wolumetrii twarzy to przede wszystkim praktyka. Kwalifikacja pacjentów do zabiegu, dbałość o ich bezpieczeństwo i samodzielne wykonywanie zabiegów pod okiem doświadczonego instruktora – to cechy charakterystyczne naszych szkoleń. Przed rozpoczęciem procedury medycznej lekarze uczą się również oceny potrzeb modeli i doboru procedur bezpiecznych w pracy z określonymi wskazaniami. Podczas aktywnej pracy z pacjentem kursant samodzielnie wykonuje wybrane zabiegi, wykorzystując nowoczesne metody, a nawet techniki łączone. Po zabiegu konieczna jest ocena osiągniętych efektów i omówienie przebiegu procedury medycznej. Szkolenie z wolumetrii twarzy to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń i zadania licznych pytań wykładowcy.
Wśród innych szkoleń cieszących się rosnącym zainteresowaniem odbiorców wymienia się przede wszystkim podstawy medycyny estetycznej, biostymulatory, powiększanie i modelowanie ust, zastosowanie toksyny botulinowej, laseroterapię. Opisy każdego z nich dostępne są w naszym katalogu szkoleń.
Bezpieczeństwo zaawansowanych zabiegów z zastosowaniem wypełniaczy i technik modelowania twarzy
Z wykorzystaniem usieciowanego kwasu hialuronowego oraz nici liftingujących możliwe staje się modelowanie linii żuchwy. Również korekcja zmarszczek szyi i dekoltu, przywrócenie objętości w okolicy skroni. Iniekcja może odbyć się także w okolicy kości policzkowych oraz służyć modelowaniu brody. Obie metody wykorzystuje się nie tylko w kosmetologii estetycznej, ale przede wszystkim w zaawansowanych zabiegach medycyny estetycznej. Ponieważ iniekcja preparatów i produktów odbywa się podskórnie, nasza placówka szkoleniowa dokłada wszelkich starań, by procedura medyczna, której uczą się nasi kursanci, przebiegała bezpiecznie i skutecznie. Czas pojedynczego zabiegu iniekcji preparatu na bazie kwasu hialuronowego lub nici PDO uzależniony jest od indywidualnych potrzeb modeli. Zwykle część praktyczna szkolenia obejmuje jednak znaczną część spotkania – nawet 2/3 czasu.
Szkolenie z wolumetrii twarzy umożliwia wykonywanie korekty policzków, linii brody, żuchwy i skroni. Podczas części praktycznej zabiegi przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym modela, dbając nie tylko o wysoką jakość szkolenia, ale również komfort uczestników. Program szkolenia jest programem autorskim, powstałym w odpowiedzi na rosnące oczekiwania i potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Techniki poprawy objętości tkanek miękkich pacjentów cieszą się rosnącą popularnością specjalistów. Nic więc dziwnego, że w gronie naszych klientów pojawiają się nowe osoby posiadające wykształcenie medyczne.
Program
Dzień szkoleniowy podzielony jest na 2 części: część teoretyczną oraz praktyczną
Agenda spotkania
9:00-10:00 wykład
- przypomnienie anatomii twarzy
- omówienie znaczenia proporcji w twarzy
- omówienie punktów cefalometrycznych
- omówienie zagrożeń w pracy w danych obszarach i leczenia ewentualnych powikłań
- omówienie produktów wolumetrycznych dostępnych na rynku (Allergan, Vivacy, Croma, Galderma, Teoxane, Neuvia)
- omówienie dostępnych na rynku nici (Newu, Croma, Aptos)
- omówienie procedur i technik zabiegowych
- przedstawianie różnic w zależności od użycia HA lub nici, kiedy sięgamy po daną procedurę
- analiza doświadczeń własnych prowadzącego i uczestników (mile widziane zdjęcia przypadków)
10:30-16:00 praca z pacjentem (około 13:30 przerwa na lunch)
- omówienie pacjentów pod kątem anatomicznym
- kwalifikacja pacjentów i dobór techniki zabiegowej ( HA/ nitki) , techniki łączone
- dobór preparatów odpowiednich do wskazań w danej okolicy i dających osiągnąć oczekiwany efekt
- dobór procedur bezpiecznych do pracy w danej okolicy ( igła, kaniula)
- praca z pacjentem, zastosowanie dobranych zabiegów
- ocena osiągniętych efektów
16:30 podsumowanie dnia szkoleniowego
- pytania do wykładowcy, wymiana doświadczeń, rozdanie dyplomów