Szkolenie Masterclass dla lekarzy medycyny estetycznej przeznaczone jest dla specjalistów, którzy posiedli już wiedzę z zakresu podstawowych zabiegów estetycznych. Znają zatem wybrane techniki oddziaływań terapeutycznych i chcą poszerzyć własną wiedzę oraz nabyć nowe umiejętności. Oczekiwania i potrzeby pacjentów z zakresu medycyny estetycznej ciągle rosną, co powoduje zwiększony popyt na ofertę szkoleniową.
Oferujemy szkolenie Masterclass dla lekarzy medycyny estetycznej, podczas którego szczególną uwagę przykładamy do zabiegów wykonywanych w środkowym piętrze twarzy, czyli w okolicy oka pacjenta. Odbudowanie tego obszaru jest szczególnie istotne dla ogólnego zwiększenia poziomu estetyki wyglądu owalu twarzy i przeciwdziałania procesowi starzenia się skóry. Bez odpowiedniego zajęcia się tą sferą wykonywanie innych zabiegów estetycznych może mijać się z celem. Modelowanie brody czy wypełnianie bruzd nosowo-wargowych nie przyniesie wówczas oczekiwanych rezultatów.
Szkolenie Masterclass dla lekarzy medycyny estetycznej – dla kogo?
Jak sama nazwa wskazuje, szkolenie Masterclass dla lekarzy medycyny estetycznej przeznaczone jest dla przedstawicieli personelu lekarskiego. Co więcej, by lekarz mógł stać się uczestnikiem naszego szkolenia, powinien posiadać aktualne prawo wykonywania zawodu. Dotyczy to nie tylko opisywanego szkolenia, ale również innych, dostępnych w Katalogu szkoleń. Wśród nich zainteresowaniem cieszą się m.in. zabiegi liftingujące, liposukcja i lipotransfer twarzy, podstawy ginekologii estetycznej, urologia estetyczna, lip-lift oraz przeszczep włosów metodą FUE.
Szkolenie Masterclass dla lekarzy medycyny estetycznej – hybrydowe stymulatory kolagenu
Zaawansowane szkolenie pomaga specjalistom zrozumieć mechanizm działania poszczególnych wypełniaczy, których celem jest regeneracja skóry i stymulacja procesu produkcji kolagenu. Wśród najpopularniejszych z nich wymienia się przede wszystkim kwas hialuronowy, toksynę botulinową, biostymulatory tkankowe, a nawet nici PDO. Sposób ich doboru i wybór techniki wykonania wstrzyknięć zależy od indywidualnych predyspozycji, oczekiwań i możliwości każdego pacjenta. Dzięki uczestnictwu modeli i modelek w szkoleniu medycyny estetycznej dla lekarzy kursanci już podczas kursu mają możliwość wykonania pierwszych zaawansowanych zabiegów.
Teoretyczne zagadnienia szkolenia Masterclass w obszarze środkowego piętra twarzy – program szkolenia
Zanim jednak lekarze przejdą do własnoręcznego wykonywania zabiegów w środkowym piętrze twarzy modeli i modelek, należy przypomnieć podstawowe zagadnienia z zakresu medycyny estetycznej. Doświadczony wykładowca przedstawia anatomię okolicy oka. Omawia również zagrożenia wynikające z pracy w tej okolicy. Porusza tematykę leczenia i eliminacji ewentualnych powikłań. Omawia możliwości i rezultaty zabiegowe oraz możliwości produktowe. Dzięki analizie indywidualnych przypadków może ponadto przedstawić plany terapeutyczne, które następnie kursanci opracowują samodzielnie pod okiem instruktora.
Szkolenia z medycyny estetycznej – praktyczna część szkolenia w METODOS
Szkolenie Masterclass dla lekarzy medycyny estetycznej to przede wszystkim praktyka. Konieczna jest zatem uprzednia kwalifikacja modeli i modelek do rozpoczęcia omawianego zabiegu. W tym celu wykonuje się skrupulatną ocenę warunków anatomicznych, weryfikuje wskazania oraz eliminuje ewentualne przeciwwskazania. Kursanci uczą się doboru metody i techniki zabiegowej. Do wyboru mają igłę lub kaniulę. Pracują na produktach najwyższej jakości. To przede wszystkim preparaty kwasu hialuronowego, toksyna botulinowa, stymulatory tkankowe i nici liftingujące PDO. Podczas indywidualnej pracy z pacjentem pod kontrolą i ze wsparciem specjalisty kursanci mogą zastosować wybrane procedury medycyny estetycznej.
Praktyczne szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu. Potwierdza on nie tylko odbycie szkolenia przez lekarza, ale również posiadane przez niego umiejętności. Po zakończeniu szkolenia z zastosowania hybrydowych stymulatorów uczestnik może wykonywać zabiegi samodzielnie w ramach własnej działalności, bez potrzeby asysty doświadczonego lekarza medycyny estetycznej.
Program
1. Cześć teoretyczna ( 1/3 czasu szkolenia)
- Omówienie anatomii okolicy oka.
- Omówienie zagrożeń pracy w tej okolicy.
- Leczenie możliwych powikłań.
- Omówienie możliwości zabiegowych.
- Omówienie możliwości produktowych.
- Analiza doświadczeń/ przypadków.
- Opracowania planów terapeutycznych.
2. Część praktyczna (2/3 czasu szkolenia)
- Analiza modelek pod kątem anatomicznym.
- Dobór metody (igła/kaniula).
- Dobór produktów (toksyna botulinowa, kwas hialuronowy, stymulatory, nici PDO).
- Praca z pacjentem.
- Zastosowanie dobranych procedur.