Laseroterapia uważana jest w nowoczesnej medycynie za jedną z najskuteczniejszych metod regeneracji tkanek i profilaktyki anti-aging. Działaniem tego narzędzia medycznego można objąć całe ciało, a nawet twarz łącznie z delikatnymi okolicami oczu. Mnogość wskazań do wykonania tego zabiegu oraz nieliczne przeciwwskazania sprawiają, że laser frakcyjny CO2 zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Nic więc dziwnego, że rośnie również zainteresowanie lekarzy specjalistów szkoleniem z tego zakresu. Korzystają oni z usług specjalistycznego ośrodka szkoleniowego wówczas, gdy chcą poszerzyć ofertę swojej działalności i zwiększyć poziom konkurencyjności własnej praktyki na rynku branżowym.
Laser frakcyjny CO2 to urządzenie medyczne, którego stosowanie jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne dla pacjenta w dłoniach specjalisty. Doświadczenie, wiedza i umiejętności aktywnych zawodowo lekarzy po odbyciu profesjonalnego szkolenia w naszej placówce są gwarantem najwyższej jakości usług. Specjaliści oferują pacjentom zabiegi laseroterapii, których głównym celem jest ograniczenie widoczności niedoskonałości skórnych. Mowa tu przede wszystkim o bliznach (również po trądziku), wiotkości skóry, przebarwieniach, rozstępach. Skuteczność laseroterapii jest szczególnie wysoka po jej połączeniu z iniekcją osocza bogatopłytkowego.
Spis treści:
Wskazania do zabiegu laseroterapii – czy laser frakcyjny CO2 jest popularny wśród pacjentów?
Spektrum zastosowań laseroterapii frakcyjnej jest niezwykle szerokie. Z tego względu rośnie jej popularność wśród pacjentów w różnych grupach wiekowych. Laser frakcyjny CO2 można bowiem stosować w każdym wieku, niemal bez ograniczeń – pacjent powinien być jednak dorosły. Głównym wskazaniem, weryfikowanym przez lekarza podczas wizyty konsultacyjnej poprzedzającej zabiegi laserowe, jest chęć odmłodzenia skóry i poprawy jej jędrności oraz poziomu napięcia. Na zabieg decydują się również ci, którzy zauważają na powierzchni swojej skóry (zwłaszcza twarzy, szyi i dekoltu) głębokie zmarszczki lub blizny. Metoda ta okazuje się pomocna także w leczeniu rozstępów, przebarwień, bruzd, zmniejszaniu cellulitu, zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych, terapii rozszerzonych porów, a nawet laserowej plastyce powiek.
Rosnącą popularność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, diodowego oraz pikosekundowego zauważają lekarze różnorodnych specjalności. Każdy z nich może dodatkowo edukować się w zakresie medycyny estetycznej. Działając w ten sposób, wychodzą oni naprzeciw rosnącym oczekiwaniom i potrzebom nawet najbardziej wymagających pacjentów. Coraz większa liczba osób dba bowiem nie tylko o względy zdrowotne codziennego życia, ale również o estetykę własnego wyglądu. Częściej decydują się na zabiegi kosmetyczne, medycyny estetycznej, a nawet chirurgii plastycznej. Przekonują się do ich niewielkiej inwazyjności i bezpieczeństwa, a pomaga im w tym naukowo udowodniona skuteczność tych procedur.
Bezpieczeństwo i przeciwwskazania – jak przygotować pacjenta do zabiegu?
Podczas profesjonalnego szkolenia w METODOS Medycznym Ośrodku Szkoleniowym lekarze dowiadują się, w jaki sposób należy przygotować pacjenta do bezpiecznego przeprowadzenia laseroterapii. Laser frakcyjny jest bezpieczny i skuteczny, należy jednak używać go zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami. Przed wykonaniem procedury medycznej należy zbadać pacjenta i zebrać wywiad medyczny. Dzięki temu lekarz jest w stanie nie tylko poznać jego potrzeby i oczekiwania, ale również ocenić ogólny stan zdrowia. Wówczas weryfikuje istnienie wskazań do zabiegu oraz eliminuje ewentualne przeciwwskazania.
Ze względów bezpieczeństwa laser frakcyjny CO2 nie może być stosowany jednakowo u wszystkich pacjentów. Każde oczekiwania, fenotyp skóry czy wskazania różnią się od siebie. Nawet jeżeli są to drobne szczegóły, zawsze wymagają indywidualnego doboru parametrów sprzętu. W swojej praktyce lekarskiej absolwenci szkolenia z laseroterapii spotkają również pacjentów, u których zauważą przeciwwskazania do laseroterapii. Informację o niemożności przeprowadzenia zabiegu należy przekazać niezwłocznie po upewnieniu się, że u pacjenta występują zaburzenia odporności, cukrzyca, choroby nowotworowe, choroby układu sercowo-naczyniowego, stany zapalne skóry lub skłonność skóry do powstawania bliznowców. Wśród innych przeciwwskazań do laseroterapii wymienia się również okres ciąży i karmienia piersią, przyjmowanie niektórych leków fotouczulających i ziół, sterydów, retinoidów, a także posiadanie rozrusznika serca.
Profesjonalne szkolenie z laseroterapii w METODOS Medycznym Ośrodku Szkoleniowym gwarancją bezpieczeństwa stosowania lasera CO2
Możliwości wykorzystania lasera CO2 w medycynie estetycznej uczestnikom szkolenia przekazują nasi doświadczeni instruktorzy. Pod ich okiem i z aktywnym wsparciem kursanci wykonują pierwsze zabiegi laserem frakcyjnym CO2. Wymagają one precyzji i ostrożności, której nabywa się stopniowo wraz z rosnącą liczbą wykonanych zabiegów. Niezwykle istotny jest wobec tego fakt, że wykładowcy naszego Ośrodka Szkoleniowego umożliwiają takie działanie już podczas kursu.
Laseroterapia w medycynie estetycznej dotyczy nie tylko obszaru twarzy, ale również całego ciała, nawet okolic intymnych. Inne szkolenie, podczas którego również wykorzystuje się laser, dostępne w naszym ośrodku dotyczy zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, a ściślej mówiąc – labioplastyki, czyli korekty kształtu warg sromowych mniejszych.
Jak działa laser frakcyjny CO2?
Zarówno lekarze, jak i pacjenci zadają sobie pytanie, jak wygląda i na czym polega zabieg laserem frakcyjnym CO2? Każdą procedurę medyczną z jego wykorzystaniem może przeprowadzić jedynie wykwalifikowany w tym kierunku lekarz. Podczas krótkiego zabiegu wiązka światła laserowego dociera do skóry. Jest absorbowana przez wodę zawartą w żywych tkankach. Reakcja fototermiczna prowadzi do odparowania wody znajdującej się wewnątrz tkanek. Proces ten jest błyskawiczny i zupełnie nieodczuwalny dla pacjenta. Zabieg laseroterapii wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub po uprzednim ochłodzeniu okolicy pola zabiegowego. Wykonywanie kontrolowanych mikrouszkodzeń za pomocą ablacyjnego lasera CO2 ma na celu stymulację skóry do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. W konsekwencji w skórze pacjenta powstają nowe połączenia z kolagenu, wzmacnia się też produkcja elastyny.
Ablacyjny laser frakcyjny CO2 i efekty oraz okres rekonwalescencji
Głównym efektem zabiegu z laserem CO2 jest szybka regeneracja skóry. Laseroterapia pozwala skutecznie wygładzić powierzchnię skóry, redukować blizny potrądzikowe i pourazowe oraz chirurgiczne. Może też likwidować zmiany skórne, przebudować tkankę, prowadząc do widocznej zmiany wyglądu skóry. Odmłodzenie skóry po zabiegu następuje przede wszystkim w wyniku wzmożonej produkcji kolagenu i redukcji blizn, które postarzają ryzy twarzy. Nowoczesna medycyna estetyczna i dermatologia, a nawet ginekologia proponują pacjentom wykorzystanie laseroterapii w poprawie napięcia skóry w różnorodnych partiach ciała, nawet w tych niewidocznych na co dzień.
Efekty zabiegu laserem widoczne są już po jednym zabiegu laseroterapii. Zależnie od wskazań do zabiegu laserem, lekarz może zalecić powtórne wykonanie procedury medycyny estetycznej, celem zapewnienia optymalnych i długotrwałych efektów. Wykonanie zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 nie wymaga hospitalizacji pacjenta i nie jest związane z długotrwałą rekonwalescencją. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona lub obrzęknięta. Pacjent powinien unikać promieniowania UV i nadmiernej ekspozycji ciała na słońce. Wskazane jest stosowanie kremów z filtrem, co zapobiega powstawaniu przebarwień i zapewnia prawidłowe gojenie się rany.
Pacjenci powinni myć obszar zabiegowy z użyciem delikatnych środków myjących. Wskazane jest używanie ręczników papierowych i zaprzestanie korzystania z basenów, saun i solarium. Ponadto, pacjenci po laseroterapii nie mogą stosować kremów z retinolem, peelingów, kremów na zmarszczki zwykle przez okres od 4 do 6 tygodni.
Dowiedz się więcej na temat naszego szkolenia z laseroterapii w medycynie estetycznej, w ramach którego przekazujemy teoretyczną i praktyczną wiedzę. Szkolenie kończy się uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu uprawniającego do samodzielnego wykonywania zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego CO2.